Home Aktualitet ‘Lani më shpesh duart”, tenori i famshëm spanjoll del pozitiv me koronavirus

‘Lani më shpesh duart”, tenori i famshëm spanjoll del pozitiv me koronavirus

nga Editor

Tenori i famshëm, Placido Domingo, ka bëre ne dije këtë pasidte se ka dalë pozitiv me koronavirus.

Në një postim në Facebook, artisti i madh spanjoll tha se e ndjente “detyrim moral” që të ndante këtë lajm me publikun dhe shtoi se së bashku me familjen e tij po qëndron në izolim.

Placido Domingo sqaron në postim se vendosi ta kryente testin pasi kishte temperaturë dhe kollë.

Në fund, tenori u kërkoi të gjithë njerëzve që të ndjekin rregullat e vendosura nga autoritetet: “Ju përgjërohem që të jeni shumë të kujdesshëm, të ndiqni rregullar bazike, siç janë larja e shpeshtë e duarve, qëndrimi larg njëri-tjetrit 2 metra dhe qëndrimi në shtëpi mbi të gjitha”.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!