Home Aktualitet Itali, kryebashkiaku i Kremones në karantinë, pozitiv me Covid-19

Itali, kryebashkiaku i Kremones në karantinë, pozitiv me Covid-19

nga Editor

Kryetari i bashkisë së Kremones nw Itali, Gianluca Galimberti, ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirusin.

Lajmin e ka njoftuar vetë ai përmes një statusi në Facebook.

“Unë kam ethe dhe pak kollë dhe ftohje, por nuk kam probleme me frymëmarrjen dhe shpresoj të mos kem gjatë ditëve në vazhdim. Më duhet të mbaj veten të monitoruar dhe të ngadalësoj ritmin sepse nuk jam në formë, por vazhdoj të punoj nga shtëpia, në karantinë, për qytetin, në kontakt me ekipin e Këshillit dhe Bashkisë “, shkruan Galimberti.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!