Home Aktualitet E rëndë në Britani, 18-vjeçari humb jetën nga koronavirusi

E rëndë në Britani, 18-vjeçari humb jetën nga koronavirusi

nga Editor

Një i ri është bërë viktima më e re në Mbretërinë e Bashkuar deri më tani që nga shpërthimi i koronavirusit.

Shifrat e reja të publikuara nga NHS England konfirmojnë se një 18-vjeçar ka vdekur fatkeqësisht nga sëmundja. 37 persona kanë vdekur në Angli që nga e shtuna dhe kjo e çon numrin e përgjithshëm të njerëzve që kanë humbur jetën në Angli në 257.

NHS England tha: “Të 37 njerëzit e moshës midis 18 dhe 102 të cilët vdiqën në Angli pasi testuan pozitivisht për koronavirus ishin në grupe të cenueshme.”

Të Shtunën, Spitalet Mësimore të Universitetit Hull NHS Trust konfirmuan personin e parë që vdiq pasi testoi pozitiv për koronavirusin në Lindjen e Jorkshire.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!