Home Aktualitet FOTOLAJM/ Me 5500 shtretër, ngrihet spitali më i madh në Europë

FOTOLAJM/ Me 5500 shtretër, ngrihet spitali më i madh në Europë

nga Editor

Këto foto po bëjnë xhiron e mediave kryesore ndërkombëtare. Ato tregojnë një spital të improvizuar, të ngritur në një qendër konferencash në Madrid të Spanjës.

Kryeqyteti spanjoll është më i godituri nga koronavirusi në vend.

Spitali ka 5500 shtretër dhe është më i madhi i këtij lloji në Europë. Këtë fundjavë aty do vendosen 300 persona.

Në Spanjë janë regjistruar deri tani mbi 1700 viktima nga koronavirusi. Numri i të prekurve i ka kaluar 28 mijë. Spanja është vendi më i goditur në Europë pas Italisë.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!