Home Aktualitet Edhe 13 raste të reja me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë bën me dije të dhënat më të fundit: Rastet në spitale janë rritur

Edhe 13 raste të reja me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë bën me dije të dhënat më të fundit: Rastet në spitale janë rritur

nga Editor

Edhe 13 raste të reja janë regjistruar me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se tre prej rasteve të reja janë nga Korça.

“Tre raste kanë lënë aktualisht spitalin, por është rritur numri i rasteve në spital. Pas daljes nga spitali, tre pacientët duhet të qëndrojnë në karantinë 14 ditë. 804 raste të dyshuara dhe prej tyre 89 raste me covid. 58 janë meshkuj dhe 42 janë femra, ndërkohë që mosha mesatare e rasteve është 45 vjeç”, sqaroi Ministria.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!