Home Aktualitet Tabaku: Shqiptarët duan shpresë, por qeveria do të paguajë 240 milionë euro më shumë për 5 PPP

Tabaku: Shqiptarët duan shpresë, por qeveria do të paguajë 240 milionë euro më shumë për 5 PPP

nga Editor

Përmes një postimi në Facebook, ish deputetja e PD-së Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me planin ekonomik të qeverisë për COVID19.

Postimi i plotë

“Kërkuam një plan ekonomik në shërbim të biznesit dhe qytetarëve për pandeminë ekonomike. Ajo që u ofrua ishte një plan ekonomik i pamjaftueshëm. Sot ekonomia ka nevoje per mesazhe shprese e optimizmi, por qeveria me sa duket është e vendosur në betejën për oligarkët. Plani i qeverisë për vetëm 5 PPP pritet të shkojë në total 1 mld euro. 240 mln euro vetem nga “gabimet ne kontrata”.👇”

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!