Home Aktualitet FOTO/ Tërmeti shkakton dëme në Kroaci. Qeveria thirrje qytetarëve: Ruani distancimin social dhe…

FOTO/ Tërmeti shkakton dëme në Kroaci. Qeveria thirrje qytetarëve: Ruani distancimin social dhe…

nga Editor

Kryeqyteti i Kroacisë, Zagrebi, është goditur gjatë mëngjesit të sotëm nga një tërmet me magnitudë 5.3.

Epiqendra e tërmetit ishte në veri të Zagrebit me thellësi 10 kilometra, disa dëshmitarë kanë thënë se disa ndërtesa kanë mure të plasaritura dhe disa të tjerave u janë dëmtuar çatitë. Pos kësaj raportohet se janë shfaqur edhe një numër i konsiderueshëm i zjarreve.

Qeveria kroate nëpërmjet një postimi në Twitter u bëri thirrje qytetarëve që të “qëndrojnë të qetë” dhe “të mbajnë distancat sociale”.

“Ne u bëjmë thirrje qytetarëve të qytetit të Zagrebit të cilët dolën pas tërmetit, mbajeni distancën Ne e dimë se jeni të shqetësuar, por mbani në mend situatën në të cilën gjendemi të gjithë. Ndiqni udhëzimet e shërbimeve të qytetit dhe institucioneve përkatëse, por para së gjithash, edhe një herë, mbajeni distancën tuaj”, kanë shkruar nga Qeveria.

bd720d69-d043-4b7c-9e23-543693f4c1e4
6f07e229-8093-4c0b-a263-d20885d6ebab
afc945ce-e637-49ab-bec5-85fd2a463935
dd827211-0055-4a1c-bb64-07dcca06541f

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!