Home Aktualitet Një adoleshent viktima e parë nga tërmeti i fortë në Zagreb

Një adoleshent viktima e parë nga tërmeti i fortë në Zagreb

nga Editor

Një fëmijë 15-vjeçar është viktima e parë e një tërmeti që tornditi Zagrebin mëngjesin e sotëm, konfirmoi këtë të diel Instituti e Mjekësisë Emergjente në kryeqytetin kroat.

Ne morëm një raport për shembjen e ndërtesës në Gjorgjiceva 13. Një ekip i ambulancës doli në terren dhe gjetëm një fëmijë të dëmtuar rëndë, i cili nuk tregoi më asnjë shenjë jete”- tha Zarko Rasic, kreu i Institutit të Mjekësisë Urgjente.

Tërmeti me magnitudë mbi 5.3 ka shkaktuar dëme të shumta në ndërtesa.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!