Home Aktualitet Zbulohen tre raste me koronavirus në Korçë

Zbulohen tre raste me koronavirus në Korçë

nga Editor

Konfirmohen 3 raste me koronavirus në Korçë.

Gazetaria Lediona Xheladinaj raporton për Abc News se 3 personat u paraqitën në spital fillimisht me temperaturë dhe kollë.

Bëhet fjalë për dy meshkuj dhe një grua 33 vjeçare.

Mjekët dyshuan fillimisht duke u marrë analizat, të cilat rezultuan pozitive me koronavirus.

Menjëherë ata janë nisur drejt spitalit Infektiv të QSUT-së me tre autoambulanca të ndryshme.

Pritet që gjatë ditës së sotme Ministria e Shëndetësisë të japë detaje të tjera mbi rastet në fjalë, ndërsa Korça i shtohet hartës së qyteteve te prekura nga koronavirusi. /abcnews.al

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!