Home Aktualitet E dhimbshme/ Ish-presidenti i Realit ndërron jetë për shkak të koronavirusit

E dhimbshme/ Ish-presidenti i Realit ndërron jetë për shkak të koronavirusit

nga Editor

Koronavirusi shkakton viktimën e dytë në botën e sportit dhe sërish në Spanjë. Bëhet fjalë për Lorenzo Sanz, ish-presidentin e Real Madrid në sezonet 1995-2000, i cili ishte prekur nga koronavirusi.

76-vjeçari ishte në spital që nga 17 marsi për shkak tëCOVID-19, por mbrëmjen e sotme nuk ia ka arritur të fitojë luftën me virusin e frikshëm. Numri i viktimave në orët e fundit në Spanjë ka njohur një rritje të frikshme, teksa ish-numri një i madrilenëve nuk ka mundur të fitojë këtë betejë.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!