Home Aktualitet Mesazhi i tij tingëllon kërcënues”, Mediat italiane publikojnë gafën e Ramës: Kryeministri shqiptar shpërndau fake news për koronavirusin

Mesazhi i tij tingëllon kërcënues”, Mediat italiane publikojnë gafën e Ramës: Kryeministri shqiptar shpërndau fake news për koronavirusin

nga Editor

Gafa e kryeministrit Edi Rama që publikoi dhunën policore kundër opozitës në Algjeri, si masa të Spanjës kundër qytetarëve të pabindur ka gjetur jehonë dhe në median italiane.
Emisioni i njohur “Le Iene” në faqen e tij në internet ka pasqyruar lajmin e rremë të Edi Ramës. Në shkrimin e “Le Iene” thuhet se kreu i qeverisë shqiptare ka rënë pre e Fake News dhe ka ndërmend të luftojë koronavirusin me shkopinj gome.

Lajmi në median italiane: Coronavirus, il fake del primo ministro dell’Albania con tanto di manganello | VIDEO

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!