Home Aktualitet Tërmet në Tiranë, banorët lënë shtëpitë, dalin në rrugë

Tërmet në Tiranë, banorët lënë shtëpitë, dalin në rrugë

nga Albina Hoxhaj

Një tërmet i fortë ka goditur Tiranën, të gjithë qytetarët janë alarmuar dhe kanë dalë në rrugë.

Vijojnë lëkundjet në vend.  Një tjetër tërmet është shënuar në orën 22:08 minuta, me epiqendër 9 km në veri të Durrësit, pranë Vorës.

Lëkundjet sizmike kanë qënë me magnitudë 4.5 , duke e rritur sërish intensitetin e tyre të pasgoditjeve të tërmetit.

Lajme te ngjashme