Home Aktualitet Rama flet për ligjin e luftës dhe ndëshkim të tradhtarëve: Do ta paguajnë shtrenjtë, ja çfarë do të bëjmë me ta

Rama flet për ligjin e luftës dhe ndëshkim të tradhtarëve: Do ta paguajnë shtrenjtë, ja çfarë do të bëjmë me ta

nga Editor

Kryeministri Edi Rama ka folur sot prerë për ndëshkim të tradhtarëve për të gjithë ata që thyejnë ligjin e luftës.

Në një komunikim live Rama tha se do të identifkohen të gjithë ata që bëjnë gallatë duke u bërë rrezik për të gjithë.

“Këta individe do ta paguajnë shtrenjtë dhe cdo thyerje e ligjit të luftës do të jetë barrë e rëndë se do tu hiqet cdo ndihmë shtetërore, do t’u mohohet cdo lloj kompensimi, cdo ndihmë financiare për një vit nëse nuk kanë punë dhe duan ti prishin punë te tjereve, do tu hiqet bursa e studenteve dhe rimbursimi ilaceve. Edhe pensionistët do te ndeshkohen, qe për tu ulur në diell rrezikojne veten e te tjeret, do të penalizoihen, te gjithe ata tradhtarë luftë dhe do të trahtohen me zero tolerancë”- tha ai.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!