Home Aktualitet Paniku në Greqi nga tërmeti i fortë, a duhet të kemi frikë edhe ne? Ja çfarë thotë sizmologu Duni

Paniku në Greqi nga tërmeti i fortë, a duhet të kemi frikë edhe ne? Ja çfarë thotë sizmologu Duni

nga Editor

Nderkohe qe Greqia jetoi moemnte paniku, teksa ne mesnate u godtit nga dy tërmete të forta, me magnitudë 4.2 dhe 5.6 të shkallës rihter, shoqeruar edhe me deme te shumta, lëkundjet u ndjenë dhe në vendin tonë.

Por, sipas sizmologut Llambro Duni nuk ka vend per panik dhe qytetaret nuk ka pse te jene ne ankth.

Ne nje prononcim te dhene ne lidhje telefonike për ‘News24’ sizmiologu Duni deklaron se nuk ka vend për shqetësim.

“Nuk ka asnjë arsye që qytetarte te shqetësohen, ato jane ngjarje të izoluara, ndaj nuk kemi pse te krijojme shqetësime” ka thene ai.

Ai perseriti faktin se ne vend vijojme pasgoditjet e termetit tragjik te nentorit.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!