Tërmetet në Shqipëri, BE: Ofruam ndihmë menjëherë

Read Time:26 Second

Bashkimi Evropian me anë të Komisionerit për Zgjerim Johannes Hahn, ka reaguar për situatën e tërmeteve në Shqipëri.

Me anë të një postimi në profilin zyrtar Hahn shkruan se i ka ofruar ndihmë të menjëhershme Shqipërisë që në momentin e parë që ra tërmeti.

“I trishtuar dhe i shqetësuar kur mësova në lidhje me serinë e tërmeteve shkatërrimtare në Shqipëria, të cilët shkaktuan lëndimin e qindrave njerëzve dhe dëme serioze në infrastrukturë. Bashkimi Evropian ofroi ndihmë menjëherë”, shkruan Hahn në një postim në Twitter.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Tmerri i tërmetit/ Vendimi i MAS: Ndëpritet 2 ditë mësimi në Tiranë, Durrës, Elbasan
Next post Sa shumë improvizime në punën e zyrtarëve tanë!