Home Aktualitet Koronavirusi/ Ministria jep njoftim për shqiptarët që janë bllokuar në Holandë: Ja çfarë duhet të bëni

Koronavirusi/ Ministria jep njoftim për shqiptarët që janë bllokuar në Holandë: Ja çfarë duhet të bëni

nga Editor

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme vjen me një njoftim të rëndësishëm për qytetarët shqiptarë që ndodhen në Holandë, që janë bllokuar për shkak të situatës me COVID-19.

MEJP informon të gjithë qytetarët shqiptarë në Holandë, se të gjithë personat që për arsye të situatës së krijuar nga virusi COVID-19, nuk kanë qenë në gjendje të udhëtojnë drejt një destinacioni të planifikuar më parë, duhet t’i drejtohen komunës së qytetit ku ata ndodhen për të aplikuar për zgjatje të afatit të qëndrimit.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!