Home Aktualitet Vdes kasierja 45 vjeç e nje supermarket në Itali, mund të ketë infektuar qindra të tjerë

Vdes kasierja 45 vjeç e nje supermarket në Itali, mund të ketë infektuar qindra të tjerë

nga Editor

Ditën e djeshme një supermarket në qytetin e Brascias në Itali, i ka dhënë fund aktivitetit pas vdekjes së një kasiere të prekur nga koronavirusi që punonte aty.

Gruaja ishte mbyllur në shtëpi përreth 1 jave në shtëpi kur iu shfaqën ethe dhe temperaturë. Gjëndja e saj u përkeqësua shumë, ku nuk mundi dot t’i mbijetonte këtij virusi duke ndërruar jetë ditën e djeshme në shtëpinë e saj.

I ka kapur frika të gjithë se kasierja të ketë infektuar edhe të tjerë, para se koronavirusi të shpërthente masivisht.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!