Tmerri i tërmetit/ Vendimi i MAS: Ndëpritet 2 ditë mësimi në Tiranë, Durrës, Elbasan

Read Time:41 Second

Ministrja e Arsimit Besa Shahini përmes një deklarate për shtyp është shprehur se nesër dhe pasnesër nxënësit në Tiranë, Durrës dhe Elbasan do të bëjnë pushim.
Pushimi në shkolla për këto dy ditë  në rrethet kryesore të vendit lidhet me pasigurinë e tyre gjatë këtyre ditëve që në vend ka pasur lëkundje sizmike.
“Kam qenë në komunikim të drejtpërdrejtë me të gjithë drejtuesit e të gjithë shkollave dhe që dje nuk kemi nxënës dhe mësues të lënduar. E përqendruam në zonët më të prekura nga tërmeti, sot kemi vetëm 2 shkolla që janë raportuar në gjendje jo të sigurta, një një qendër Bërxullë që do sillen në shkollën qendër. Një tjetër në periferi të Tiranës. Në total janë 98 shkolla që kanë pësuar dëmtime si plasaritje fasadash, pjesa më e madhe është pastruar”, u shpreh Shahini.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Si tallet Rama në Yzberisht..
Next post Tërmetet në Shqipëri, BE: Ofruam ndihmë menjëherë