Home Aktualitet “SMS i sajuar”, Basha reagon pas përgjigjes së Vodafon: Akt i shëmtuar, por të fokusohemi tek siguria dhe shëndeti i njerëzve

“SMS i sajuar”, Basha reagon pas përgjigjes së Vodafon: Akt i shëmtuar, por të fokusohemi tek siguria dhe shëndeti i njerëzve

nga Editor

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar ne lidhje me konfirmimin e ardhur nga kompania celulare Vodafone se mesazhi i çuar në emër të tij për kryeministrin, nuk ishte dërguar nga telefoni i tij.

Në një shoqëri të lirë duhet të mbizotërojnë gjithmonë e vërteta dhe transparenca! Edhe pse ky akt i shëmtuar ka indinjuar shumëkënd, tani është koha të fokusohemi tek siguria dhe shëndeti i çdo shqiptari.T’i bëhemi krah njëri-tjetrit në këto ditë të vështira që ta mundim të keqen.”- shprehet zoti Basha, duke shpërndarë mesazhin e Sekretari të Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi, i cili publikoi përgjigjen zyrtare të Vodafone. Në përgjigje u konfirmua dy gjëra:

1. SMS nuk është dërguar nga Lulzim Basha apo nëpërmjet sistemit të kompanisë celulare.
2. SMS është dërguar nga një platformë e huaj SMS në internet për dërgimin e SMS-ve, jashtë rrjetit të kompanisë celulare.

Cc685738 B27c 4b62 A4a7 8d6ccf7a2da0

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!