Home Aktualitet SHBA premtoi 100 milion dollarë për luftën kundër koronavirusit, Basha mesazh falënderimi: Ne nuk jemi vetëm

SHBA premtoi 100 milion dollarë për luftën kundër koronavirusit, Basha mesazh falënderimi: Ne nuk jemi vetëm

nga Editor

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka falënderuar SHBA-të

Ne nuk jemi vetëm! Faleminderit për miqësinë dhe ndihmën në ditë të vështira!”, shkruan Basha në Twitter, ndërsa shpërndan mesazhin e ambasadores amerikane .

Më herët, me një shënim në facebook, ambasada amerikane sqaroi se kjo ndihmë shkon për ngritjen e kapaciteteve dhe forcimin e infrastrukturës, për luftën ndaj koronavirusit.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!