Home Aktualitet Ahmetaj mbron biznesin e ish ortakut Zoto: Koncesionet ofrojnë shërbime jetike që frenojnë koronavirusin

Ahmetaj mbron biznesin e ish ortakut Zoto: Koncesionet ofrojnë shërbime jetike që frenojnë koronavirusin

nga Editor

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ndërkohë që tani është në detyrë për administratën e situatës me koronavirusine ka quajtuar si më të vështirën në 30 vite demokraci.

Ai në një lidhje live në ‘’Neës24’’ i është përgjigjur opozitës se nuk mund të anulohen koncesionet pasi ofrojnë shërbime jetike për qytetarët që shërbejnë për frenimin e koronavirusit.

Ai thotë se tashmë Shqipëria po përballet me dy armiq, koronavirusin dhe rënien ekonomike ndërkohë kjo e dytë nëse nuk ndalet e para mund ta groposë ekonominë e vendit.

”Të anulojëm dializën, ç’do të ndodhin me ata që i duhet. Po plehrat, po rrugët, po sterilizimi. Mos bini pre e kurthit të politikës së ulët të koncesionit me atë logjikën e politikës së ulët ku koncesionet janë para oligarkësh, janë shërbime qytetarësh. Po ai që operohet nuk është në luftë me jetën. Si ai që infektohet, si ai që

Po popull i Dibrës nuk është në luftë me të kaluarën që sot do urbanizim. Që do që e kaluara mos kthehet në të ardhme. Kryeministrit i takon të balancojë luftrat. Duhet shumë e kujdesshme dhe solidarizuese. Janë prekur koncesionet, laboratori gjysëm për gjysëm, Check- Up, dy rrugë që s’janë filluar që është Balldren- Milot dhe Orikum- Dukat. Janë prekur tre koncesionet e mbetjeve, ç’farë doni t’ju vijnë plehrat. Nga plehrat tek ambienti është një proces i ndyrë që infekton popullatën.

Janë prekur koncesionet. Koncesionet ofrojnë shërbime jetike dhe që frenojnë koronavirusin. Vorbula që kanë ngritur oligarkët oligarkët, paketa shkon drejtpërdrejt tek qytetarët dhe biznesin e vogël.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!