Home Aktualitet Koronavirusi nuk kursen as murgeshat, infektohen 59. Izolohen 2 godinat ku jetonin

Koronavirusi nuk kursen as murgeshat, infektohen 59. Izolohen 2 godinat ku jetonin

nga Editor

Dy institucione me murgesha në Romë janë izoluar tërësisht pasi u testuan 59 raste pozitive. Instituti i parë është ai i Bijave të San Camillo përmes Anagnina në Grottaferrata ku 40 murgesha ishin pozitive dhe njëra prej tyre është shtruar në spital. Gjithashtu i izoluar është dhe Instituti i Kongregatës së murgeshave engjëllore të San Paolo në Via Casilina në Romë, ku janë regjistruar 19 raste pozitive nga 21 gjithsej “.

Ato janë futur në izolim së bashku me rastet negative, ndërsa nuk dihet se cila ka qenë vatra e infektimit të tyre.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!