Home Aktualitet LAJM I FUNDIT/ Dyndje njerëzish në markete dhe farmaci, Rama merr vendimin ekstrem: Do ruhen nga ushtria dhe…

LAJM I FUNDIT/ Dyndje njerëzish në markete dhe farmaci, Rama merr vendimin ekstrem: Do ruhen nga ushtria dhe…

nga Editor

Duke parë që sot një numër shumë i madh qytetarësh u dyndën në rrugë në oraret e parashikuara për lejimin e lëvizjes, kryeministri Rama njofton se ka marrë vendimin që marketet dhe farmacitë të ruhen me ushtri dhe polici, në mënyrë që të respektohen distancat mes njerëzve.

Gjatë paradites së sotme në Tiranë, dhe qytete të tjera të vendit u panë radhë të shumta njerëzish, shpeshherë të patolerueshme dhe të pajustifikuara.

Postimi i Ramës:

 POLICIA DHE USHTRIA JANË ANGAZHUAR SOT NË SIGURIMIN E RADHAVE E TË DISTANCAVE NË HYRJE E BRENDA PIKAVE TË SHËRBIMEVE USHQIMORE DHE FARMACEUTIKE!

 JU PËRGJËROHEM TË GJITHËVE TË MBAJNË RADHËN SI NJERËZ TË RREZIKUAR NGA BOMBAT E PADUKSHME QË SJELLIN VDEKJE, VUAJTJE, ZGJATJE TË PAFUNDME TË KËSAJ LUFTE

 BASHKËNGJITUR SHEMBUJ SE SI E LUFTON BOTA ARMIKUN KUR SHKON PËR TË BLERË USHQIME E ILAÇE, MADJE EDHE PARA DYQANIT NË ARMËVE APO NË SHTËPINË E ZOTIT RRINË NË RADHË E NË DISTANCË!

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!