Home Aktualitet Berisha: Ja çfarë do të bëja në këtë periudhë nëse do isha kryeministër…

Berisha: Ja çfarë do të bëja në këtë periudhë nëse do isha kryeministër…

nga Editor

Ish’kryeminsitri Sali berisha deklaroi se nëse do të ishte kryeminsitër në këtë situatë të vështirë, gjëja e parë që do të bënte është anulimi i të gjitha koncensioneve dhe PPP-ve.

Sipas tij qeveria duhet të gjendet pranë shqiptarëve dhe bizneseve të vogla dhe të mesme, që të dalin me sukses nga kjo situatë e vështirë.

‘Nëse unë do të isha kryeminsitër do të anuloja të gjitha PPP-të dhe koncensionet për të përballuar situatën në të cilën ndodhemi. Përvcc PPP-së së dializës e cila është jetike, të gjitha do t’i anulloja. Ju them shqiptarëve që çdo dekret që kufizon të drejtat është antikushtetues. Një kryeminsitër që para një jave u thoshte se nuk është asgjë, dhe pas një jave thotë nuk keni parë asgjë akoma, dhe flet për luftë tanke e marrëzira, hap panik nga mëngjesi deri në darkë. Ai mos bëhet zëdhënës i Velit apo zëdhënës i Ficos nga ministria e shëndetësisë’, tha Berisha

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!