Kthehuni në shtëpi njerëz, tërmeti nuk parashikohet dot

Read Time:39 Second

Askush nuk e ka parashikuar deri tani tërmetin. “Profecia” e Ilir Metës rezultoi një koiçidencë e bukur, ndërsa paniku që mban ende njerëz larg shtëpive të tyre, është i pabazë. Frika është njerëzore. Por 24 orë pas lëkundjes, të pretendosh që qytetarët duhet të flenë nëpër stadiume dhe çadra ushtrie sepse tërmeti mund të godasë sërish, është i pajustifikuar. Tërmeti mund të bjerë pas një jave, pas një viti ose pas një shekulli. Nëse shkenca do të kishte shpikur mekanizma që do ta parashikonin tërmetin, sot bota mund të ishte më ndryshe. Por kjo nuk ka ndodhur, nuk ndodh, e me gjasë nuk do të ndodhë. Ndaj jepini fund panikurt dhe kthejuni normalitetit. Forcat madhore të natyrës nuk janë e nuk do të jenë kurrë në dorën tonë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Tërmeti,Dhurata Çupi: Emergjencë kombëtare në televizion,dhe në ditë të vështira propaganda vazhdon
Next post Xhixho:Tërmeti duhet të kishte shkundur qeverinë,Mjaft më me show