Home Aktualitet SHBA miraton mjekime për të luftuar koronavirusin, Trump: Një medikament kundër malarias ka dhënë rezultate

SHBA miraton mjekime për të luftuar koronavirusin, Trump: Një medikament kundër malarias ka dhënë rezultate

nga Editor

Presidenti i SHBA, Donald Trump në një konferencë për shtyp nga Shtëpia e Bardhë teksa shprehet se qeveria e tij po bën gjithçka për të mirën e qytetarëve në këtë kohë koronavirusi, ka njoftuar se ka miratuar disa mjekime të reja.

Trump thotë se një mjekim kundër malarias ka treguar rezultate kundër virusit vdekreprurës COVID-19, ndërsa ka shorehur besimin se këto mjekime do japin rezultate pozitive.

“Kemi miratuar mjekime të reja dhe ky është sukses. Tashmë kemi disa opzione mjekimesh për COVID-19.  Do të mblidhen të dhëna për mjekime që funksionojnë. Një mjekim kundër malarias ka treguar rezultate. Do bëjmë të mundur përdorimin e menjëhershëm të mjekimit dhe sigurisht që në të ardhmen do punojmë për një vaksinë”, tha Trump.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!