Home Aktualitet Prokurori i Përgjithshëm nxjerr udhëzim për ndalimin e përhapjes së koronavirusit

Prokurori i Përgjithshëm nxjerr udhëzim për ndalimin e përhapjes së koronavirusit

nga Editor

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela ka nxjerrë sot udhëzim për parandalimin e përhapjes së virusit vdekjeprurës COVID-19.

Prokurori Çela ka nxjerrë disa masa procedurale për Prokuoritë, raporton News 24.

Masat do të merren në institucionet e ekzaminimeve të vendimeve penale dhe në zbatim të këtij vendimi ngarkohen drejtuesit e Prokurorive.


Lajme te ngjashme