Home Aktualitet Dëmet nga tërmeti,Shijak 15 banesa të pabanueshme dhe 95 banesa me dëmtime të lehta

Dëmet nga tërmeti,Shijak 15 banesa të pabanueshme dhe 95 banesa me dëmtime të lehta

nga Albina Hoxhaj

Në bashkinë e Shijakut kanë dale 15 banesa të pabanueshme nga lëkundjet e tërmeti dhe 95 banesa me dëmtime të lehta. Ky është bilanci paraprak i dëmeve që kanë shkaktuar lëkundjet sizmike në këtë bashkinë– bilanc ky që e bën të ditur kryetari i bashkisë Elton Arbana. Ai thekson se këto banesa ndodhen në njësitë administrative Xhafzotaj, Maminas dhe Gjepalaj.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!