Home Aktualitet Propozimet e PD, Basha i përgjigjet Ramës: Sa keq për çdo shqiptar kur kryeministri, bëhet mburojë e vjedhjeve dhe korrupsionit të oligarkëve

Propozimet e PD, Basha i përgjigjet Ramës: Sa keq për çdo shqiptar kur kryeministri, bëhet mburojë e vjedhjeve dhe korrupsionit të oligarkëve

nga Editor

TIRANE

Kryedemokrati Lulzim Basha i është përgjigjur përmes një postimi në twitter, reagimit të kryeministrit Rama, lidhur me masat e propozuara nga PD në situatën kur vendi është preku nga koronavirusi.

“Sa keq për çdo shqiptar kur kryeministri në vend që të japë MENJËHERË 120 milion eurot e ppp-ve për shëndetin dhe bukën e gojës së mijëra familjeve, merret gjithë ditën me sulme kundër opozitës dhe bëhet mburojë e vjedhjeve dhe korrupsionit të oligarkëve dhe tenderave të luksit.” -shkruan Basha në një postim në twitter.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!