Home Aktualitet LAJM I FUNDIT/ 5 raste të reja me COVID në Shqipëri, mes tyre 3 shtetas italian. Sa teste janë kryer në 24 orë

LAJM I FUNDIT/ 5 raste të reja me COVID në Shqipëri, mes tyre 3 shtetas italian. Sa teste janë kryer në 24 orë

nga Editor

Në 24 orët e fundit janë testuarv 32 persona, nga të cilët 5 kanë rezultuar pozitiv. Nga 5 personat që rezultuan pozitiv 3 janë shtetas italian, një i moshuarv 80 vjeç, dhe një 40 vjeçar.

Në spitalin Infektiv ndodhen 32 pacientë të shtruar, 3 prej të cilëve ndodhen në gjendje më të rënduar.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!