Home Aktualitet LAJM I FUNDIT/ Rritet bilanci, 64 të prekur nga koronavirusi në Shqipëri

LAJM I FUNDIT/ Rritet bilanci, 64 të prekur nga koronavirusi në Shqipëri

nga Editor

Ka shkuar në 64 numri i personave të prekur nga COVID-19 në Shqipëri. Aktualisht në spitalin e Infektivit qëndrojnë të shtruar 30 pacientë .

SHPERNDARJA E RASTEVE SIPAS QYTETEVE
Tiranë 42 raste

Durrës 5 raste
Lushnje 2 rast
Elbasan 2 raste
Fier 6 raste
Rrogozhinë 2 raste

Kujtojmë që deri më tani në vendin tonë, nga përhapja e pandemisë së koroanvirusit kanë humbur jetën dy persona, një grua 73-vjecare nga Durrësi dhe një 66-vjecar nga Lushnja, i shtruar pranë Infektivit. Të dy personat kishin pasur histori udhëtimi në Itali, atje ku virusi është përhapur frikshëm. Vetëm 24 orët e fundit janë shënuar mbi 400 të vdekur.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!