Dëmet nga tërmeti, Kisha Katolike mesazh solidarizimi

Read Time:1 Minute, 0 Second

TIRANË- Kisha Katolike ka reaguar pas tërmetit që ra ditën e djeshme, i cili ka shkaktuar dëme të shumta materiale dhe ka lënë mbi 100 të plagosur. Me anë të një mesazhi në Facebook, kisha shpreh solidaritetin me të gjithë banorët që janë prekur nga ky tërmet.

Me anë të këtij mesazhi duam të shprehim solidaritetin tonë si dhe duam t’i qëndrojmë pranë secilit prej jush duke u angazhuar së pari në lutje, duke ja besuar Zotit rimëkëmbjen dhe kapërcimin e situatës por edhe duke vënë në dispozicion përkrahjen tonë konkrete përmes strukturave të saja”, shkruan Kisha Katolike

MESAZHI I PLOTË

Të nderuar qytetarë të Kombit tonë Shqipëri, në veçanti ju të prekur më së shumti nga kjo katastrofë natyrore, Kisha Katolike në Shqipëri, solidarizohet me të gjithë ju, individë dhe familje, që dje dhe gjatë natës së sotme përjetuat çaste me të vërtetë të dhimbshme si pasojë e tërmetit. Me anë të këtij mesazhi duam të shprehim solidaritetin tonë si dhe duam t’i qëndrojmë pranë secilit prej jush duke u angazhuar së pari në lutje, duke ja besuar Zotit rimëkëmbjen dhe kapërcimin e situatës por edhe duke vënë në dispozicion përkrahjen tonë konkrete përmes strukturave të saja.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Tërmeti u paralajmërua nga presidenti, Rama e përdori dokumentin kundër Metës, nuk mori masa
Next post Dëmet nga tërmeti,Shijak 15 banesa të pabanueshme dhe 95 banesa me dëmtime të lehta