Tërmeti u paralajmërua nga presidenti, Rama e përdori dokumentin kundër Metës, nuk mori masa

Read Time:37 Second

Nga Habjon Hasani

Sizmiologu grek Tselentis, ka dhene nje interviste sot per Top Channel, ku ai pranon se ka informuar jave me pare Presidentin Meta per rrezikun e nje termeti te fuqishem.
Por Tselentis sqaroi se kur ky dokument sekret u publikua ne media, ju desh te mohonte rolin e tij pasi ne te tilla rrethana perhapet panik ne popullate

Kjo deshmi e Tselentis implikon direkt zyrtaret e Kryeministrise, te cilet kane perdorur nje informacion dhe dokument te klasifikuar per ta plasur ne media me qellim disktetitimin e Presidentit para zgjedhjeve.

Eshte akt shume i rende i shperdorimit te detyres, sepse kane shperdorur per qellime elektorale nje informacion qe lidhej me rrezikimin e jetes se qindra mijera shqiptareve.

Endri Fuga, je per burg.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Apeli i LSI: Të shpallet gjendja e emergjencës civile
Next post Dëmet nga tërmeti, Kisha Katolike mesazh solidarizimi