Home Aktualitet Tërmeti u paralajmërua nga presidenti, Rama e përdori dokumentin kundër Metës, nuk mori masa

Tërmeti u paralajmërua nga presidenti, Rama e përdori dokumentin kundër Metës, nuk mori masa

nga Albina Hoxhaj

Nga Habjon Hasani

Sizmiologu grek Tselentis, ka dhene nje interviste sot per Top Channel, ku ai pranon se ka informuar jave me pare Presidentin Meta per rrezikun e nje termeti te fuqishem.
Por Tselentis sqaroi se kur ky dokument sekret u publikua ne media, ju desh te mohonte rolin e tij pasi ne te tilla rrethana perhapet panik ne popullate

Kjo deshmi e Tselentis implikon direkt zyrtaret e Kryeministrise, te cilet kane perdorur nje informacion dhe dokument te klasifikuar per ta plasur ne media me qellim disktetitimin e Presidentit para zgjedhjeve.

Eshte akt shume i rende i shperdorimit te detyres, sepse kane shperdorur per qellime elektorale nje informacion qe lidhej me rrezikimin e jetes se qindra mijera shqiptareve.

Endri Fuga, je per burg.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!