Home Aktualitet Ministri Lleshaj reagon pas arrestimit të vëllezërve Çala: Mesazh i rëndësishëm ndaj krimit. Laku ndaj bandës së rrezikshme të Rinasit…

Ministri Lleshaj reagon pas arrestimit të vëllezërve Çala: Mesazh i rëndësishëm ndaj krimit. Laku ndaj bandës së rrezikshme të Rinasit…

nga Editor

Laku ndaj bandës së rrezikshme të Rinasit është afruar sot drejt mbylljes së plotë”.

Keshtu shkruan sot ministri i Brendshem, Sander Lleshaj, ne reagimin e pare pas ajmit per arrestimin e vellezerve Çala, te akuzuar per grabitjen ne Rinas.

Ministri Lleshaj në Twitter:

Kapja e dy protagonistëve kryesorë të grabitjes së vitit të kaluar në Rinas shënon një sukses të madh në luftën kundër krimit të organizuar.

Laku ndaj bandës së rrezikshme të Rinasit është afruar sot drejt mbylljes së plotë.

Kjo goditje është edhe një mesazh i rëndësishëm ndaj krimit: është vetëm çështje kohe!

Përballja me ligjin dhe drejtësinë është e pashmangshme.

Përgëzime për gjithë ekipin e Policisë së Shtetit që mundësoi këtë sukses inkurajues në këto ditë të vështira.
Operacioni vazhdon….🇦🇱👮👮‍♂

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!