Home Aktualitet Pampuri-Ramës: Të jesh kryeministër do të thotë të japësh zgjidhje, jo vetëm gjoba e kërcënime

Pampuri-Ramës: Të jesh kryeministër do të thotë të japësh zgjidhje, jo vetëm gjoba e kërcënime

nga Editor

Ish-deputetja e PD-së, Oriola Pampuri, ka denoncuar vonesat që po bëhen për pensionet e pensionistëve duke akuzuar kryeministrin Rama.

Pampuri është shprehur se, të vonosh një ditë pensionin është një vakt dhe një ilaç më pak për pensionistët. Ndërkohë Pampuri shprehet se të jesh kryeministër do të thotë të japësh zgjidhje reale dhe jo vetëm gjoba e kërcënime.

Statusi i Oriola Pampurit:

Fjalet me realitetin e pensionisteve jane si nata me diten. Rama tha se pensionisteve do t’u shkoje pensioni ne shtepi me poste, por deshmite e sjella me ze dhe figure tregojne te kunderten. 1 dite vonese per pensionistet do te thote 1 vakt me pak, 1 ilac me pak. Te jesh kryeminister, nuk do te thote te vesh gjoba e te besh kercenime. Do te thote te japesh zgjidhje reale, kur qytetaret kane nevoje.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!