Home Aktualitet S’do i gëzoni lekët e abuzimeve, do quhet krim. Rama me thirrjen e fortë: Lexoni aktin normativ të masave të luftës e mos luani

S’do i gëzoni lekët e abuzimeve, do quhet krim. Rama me thirrjen e fortë: Lexoni aktin normativ të masave të luftës e mos luani

nga Editor

Kryeministri Edi Rama ka dalë sot me thirrjen e fortë për të gjithë tregtarët e shumicës që abuzojnë me çmimet e produkteve ushqimore që të njihen mirë me cfarë parashikon akti normativ i nxjerrë me masat speciale për luftën ndaj koronavirusit dhe të mos luajnë me popullin.

Postimi i plote i kryeministrit Edi Rama:
·
🔴 U BËJ THIRRJE TË GJITHË TREGTARËVE TË SHUMICËS TË LEXOJNË AKTIN NORMATIV TË MASAVE SPECIALE TË LUFTËS DHE TË MOS LUAJNË ME POPULLIN, SEPSE PASOJAT QË DO TË BIEN MBI TA DO TË JENË SHUMË TË RËNDA, E NUK KANË PËR T’I GËZUAR LEKËT E ABUZIMEVE ME ÇMIMET NË KËTË KOHË LUFTE, KU S’KA HARAM QË DO IU BËHET HALLALL!

KUSH I SHTRËNGON SHITËSIT E PAKICË TË BËJNË FATURA TË RREME KRYEN NJË PALIGJSHMËRI QË NË KËTË KOHË DO TË KONSIDEROHET KRIM DHE DO TË TRAJTOHET SI KRIM👊

89910130_10157538444401523_9194726314387439616_n

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!