Home Aktualitet Kryeministri malazez e konfirmon: Preket dhe ‘ishulli’ i fundit, zbulohen dy rastet e para me koronavirus

Kryeministri malazez e konfirmon: Preket dhe ‘ishulli’ i fundit, zbulohen dy rastet e para me koronavirus

nga Editor

Mali i Zi ka konfirmuar dy rastet e para të infektimit me COVID-19. Teksa ishte ‘ishulli’ i fundit i paprekur tashmë me dy rastet Mali i Zi i shtohet të gjitha vendeve të tjera të Europës të cilat janë të gjitha të prekura nga koronavirusi.

Kjo është bërë e ditur përmes llogarisë zyrtare në “Twitter” të qeverisë malazeze. Aty shkruan se kryeministri malazez, Dushko Markoviç i ka konfirmuar dy rastet e para

Whatsapp Image 2020 03 17 At 20.36.40

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!