Home Aktualitet Rikthehet në detyrë Ilir Allkja, mjeku që denoncoi mungesat

Rikthehet në detyrë Ilir Allkja, mjeku që denoncoi mungesat

nga Editor

Është rikthyer në detyrë mjeku Ilir Allkja, që para pak ditësh u shkarkuar pasi denoncoi mungesën e mjeteve mbrojtëse të mjekëve.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Allkja, me një mesazh në Facebook.

‘Falë solidaritetit të mijëra njerëzve të thjeshtë të të gjitha moshave, kolegëve, miqve të mi brenda e jashtë Shqipërisë, gazetarëve dinjitozë, figurave të njohura të artit, punës, politikës por edhe administratës së QSUT, unë sot isha në punë në vijën e parë të luftës anti-Covid19 bashkë me kolegët e mi dhe do të jem çdo ditë!

Ju falënderoj të gjithëve!

Ne do t’ja dalim !

Mirënjohje pa fund për besimin e mbështetjen!’, shkruan Ilir Allkja.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!