Braimllari: Gjendja emergjente, Edi Rama me kllounat e tij të mos bëjnë show

Read Time:39 Second

Nga Indrit Braimllari

Edi Rama me kllounat e tij në qeveri të mos bëjnë show me fatkqesinë e qytetarëve por të shpalli urgjentisht gjendjen e emergjencës në zonat e prekura nga termetet.

Edi Rama ka ndërtuar në vend një qeveri ëhatssapp dhe një qeveri propagante. “U informova nga grupet e ëhats app”: thotë Kryeministri. Kulmin e arrin Sandri, Ministri i Brendshem imagjinar, i cili thotë në mbledhje qeveri po me dridhet zeri nga termeti “Vaj me det çfarë qeverie”.

Në vend të jenë në terren në shërbim të qytetarëve këto rrine të mbyllur nëpër godinat qeveritare dhe bëjnë show mediatik.

Qytetarët presin sherbim, mbështetje kurse këtyre i’u dridhet zëri dhe bëjnë shoë në mbledhje qeverie.

Duhet urgjentisht të shpallet gjendja e emergjencës në zonat e prekura nga termetet.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Tërmeti, Ministria e Shëndetësisë: 105 të plagosur, 10 prej tyre në spital
Next post Qeveria propagandë me tërmetet, Manjani: Jemi më të sigurt larg jush