Home Aktualitet “Ju lutem ndani mendjen, jemi në luftë”, Rama thirrje të fortë: Ç’duhet të bëni

“Ju lutem ndani mendjen, jemi në luftë”, Rama thirrje të fortë: Ç’duhet të bëni

nga Editor

Kryeministri Edi Rama i eshte drejtuar sot asaj pjese te popullsise qe kritikon masat e marra nga qeveria per shkak te koronavirusit dhe u ben thirrje ta kuptojne se vendi sot eshte ne lufte.

Sipas tij, nje armik ka sulmuar vendin dhe gjithesecili duhet te beje luften e tij.

POSTIMI I PLOTE

O JU VËLLEZËR E MOTRA QË BËNI CA PYETJE SIKUR PO VUANI NGA DORA E ROBIT, JO NGA DORA E ZOTIT!
🔴A DO TA KUPTONI EDHE JU, SIÇ E KA KUPTUAR SHUMICA, SE KJO ËSHTË LUFTË E VËRTETË DHE PYETJA ËSHTË:
🔴PO T’I SHIHNIT AVIONËT QË JU BOMBARDOJNË MBI KOKË DHE PLAGËT QË HAPIN, A DO TI BËNIT ATO LLOJ PYETJESH?
🔴PRESIDENTI I FRANCËS MBRËMË I THA PESË HERË POPULLIT TË TIJ: JEMI NË LUFTË!
🔴JU LUTEM NDAJENI MENDJEN:
🔴JEMI NË LUFTË!
🔴NUK JENI NË SHTËPI SE DUA UNË, PO SEPSE KA NJË ARMIK QË KA SULMUAR VENDIN TONË!
🔴 PRANDAJ BËNI SECILI LUFTËN TUAJ DHE BËNI DURIM!
🔴NE PO BËJMË E DO BËJMË GJITHÇKA QË ËSHTË E MUNDUR MBI KËTË TOKË, PO NUK JEMI ZOTI DHE NUK ZGJIDHIM DOT ME MAGJI PROBLEME E HALLE QË JANË REALE, POR QË JANË PJESË E TË QENIT NË LUFTË!
🔴ASKUSH NUK DO TË BËNTE DOT MË SHUMË PËR JU, SE SA PO BËJMË DHE DO TË BËJMË DERI NË FUND, UNË DHE QEVERIA IME!
🔴ME MISH E ME SHPIRT!

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!