Home Aktualitet LAJM I FUNDIT/ ‘Theu’ karantinimin, i riu nga Durrësi gjobitet me 700 mijë lekë. U hiqet patenta për 3 vite edhe tri shoferëve

LAJM I FUNDIT/ ‘Theu’ karantinimin, i riu nga Durrësi gjobitet me 700 mijë lekë. U hiqet patenta për 3 vite edhe tri shoferëve

nga Editor

Pas rastit në Dibër, një tjetër person është proceduar nga policia dhe i është vënë gjobë pasi ka thyer rregullat e vetëkarantinimit. 

Këtë herë bëhet fjalë për një 27 vjecar në Durrës, i cili ishte kthyer nga Italia më datë 7 mars.

Personi është gjobitur me 700 mije lekë të reja.

Burimet thanë se edhe tre personave u janë hequr patentat për 3 vjet, sipas rregullave të reja për periudhën e luftës me koronavirusin.

Këta shoferë janë kapur duke drejtuar automjetin pa pasur akreditim.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!