Home Aktualitet LAJM I FUNDIT/ Nga sot, pas orës 18:00 ndalohet edhe lëvizja me këmbë në gjithë Shqipërinë, Rama njofton vendimin më të ri drastik

LAJM I FUNDIT/ Nga sot, pas orës 18:00 ndalohet edhe lëvizja me këmbë në gjithë Shqipërinë, Rama njofton vendimin më të ri drastik

nga Editor

Kryeministri Edi Rama ka bere me dije sot urdhrin me te ri drastik qe ndalon nga sot pas orës 18:00 e cdo dite ne vijim levizjen ne kembe ne te gjithe Shqiperine.

Postimi i plote i Edi Rama

🔴 DUKE NISUR NGA SOT, ÇDO DITË NË VIJIM PAS ORËS 18.00 DO TË NDALOHET EDHE LËVIZJA ME KËMBË NË TË GJITHË TERRITORIN E REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË!

🔴 NGA NESËR, ME URDHËR TË MINISTRES SË SHËNDETËSISË DO TË HYJNË NË FUQI GJOBA EDHE PËR KËMBËSORËT DHE PËR ATA QË ULEN NË PARQE APO MJEDISE TË TJERA TË HAPURA!

🔴 NDJESË 1000 HERË🙏 PO S’KA RRUGË TJETËR PËR TA FITUAR KËTË LUFTË, KU ASKUSH PËRVEÇ ATYRE QË SHËRBEJNË NË STRUKTURAT KRITIKE TË SHTETIT DHE ATYRE QË PUNOJNË NË HALLKAT THEMELORE TË ZINXHIRIT EKONOMIK TË VENDIT, NUK DUHET TË DALË NGA SHTËPIA PËRVEÇSE PËR NEVOJAT BAZË TË FURNIZIMIT ME USHQIM APO ILAÇE!

🔴 SHËTITJET NUK JANË DOMOSDOSHMËRI JETIKE NË KËTË KOHË LUFTE DHE ULJET NËPËR PARQE JANË TË PALEJUESHME! MË SHANI E TALLUNI ME MUA SA TË DONI, S’KA ASNJË PROBLEM, PO MOS DISKUTONI DHE AQ MË KEQ THYENI RREGULLAT!

I LO❤️VE YOU🙏

🔴 FRIKË ASPAK, PO KUJDES PO! DERI NË FUND! KJO NUK ËSHTË LOJË KUKAMÇEMTHI QË MBARON KUR DUAM NE, PO LUFTË QË NE DO TA FITOJMË VETËM DUKE I BËRE ME VULLNET TË HEKURT TË GJITHA KËTO QË NUK DUAM!

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!