Home Aktualitet Deri tani 51 të infektuar, zv ministria: Është vetëm fillimi, po shkon komplet sipas modeleve…

Deri tani 51 të infektuar, zv ministria: Është vetëm fillimi, po shkon komplet sipas modeleve…

nga Editor

Trendi i rasteve të të infektuarve që po rezultojnë dita ditës në Shqipëri, për zv ministren Mira Rakacolli është vetëm fillimi dhe po shkon komplet sipas modeleve të epidemiologjisë. Deri sot, janë 51 persona të prekur me COVID-19 në vendin tonë.

“Pra në fillim të epidemiologjisë ndodhet një numër më i pakët rastesh e pastaj vijnë duke u shtuar. Në përpjestim me pozitivitetin që kanë dalë analizat, nuk duket që të jetë bërë një numër i vogël testimesh për kohën që është epidemologjia.

Pra po ndiqet i njëjti trend që ka qenë edhe në fillimet e epidemologjisë në shumë vende”, tha zv/ministrja Rakacolli.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!