Home Aktualitet Rasti i 6-të i konfirmuar në Fier, 15 mjekë e infermierë janë në karantinë. Pa shenja të sëmundjes

Rasti i 6-të i konfirmuar në Fier, 15 mjekë e infermierë janë në karantinë. Pa shenja të sëmundjes

nga Editor

Numri i personave te konfirmuar me koronavirus ne Fier ka shkuar ne 6.

Burime, jo zyrtare bejne me dije se pesoni i gjashte i konfirmuar sot nga Ministria e Shendetesise, ne raportimin me te fundit per situaten ne vend, eshte bashkeshorti i gruas 61 vjecare, qe ka qene e shtruar ne spital.

Dyshohet se ai ka qene personi qe ka bere shoqerimin e gruas ne spitalin e Fierit, dhe duket se ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit.

Nderkohe qe 15 mjeke e infermiere te spitalit vazhdojne te jene ne karantine, qe pas konfirmimit te 61 vjecares me koronavirus.

Sipas burimeve spitalore, asnje prej tyre nuk ka shenja klinike te semundjes dhe jane ne gjendje te mire shendetesore.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!