Home Aktualitet Vasili: Hyjnë 10 avionë në ditë, kush e monitoron karantimin e pasagjereve të tyre??(FOTO).

Vasili: Hyjnë 10 avionë në ditë, kush e monitoron karantimin e pasagjereve të tyre??(FOTO).

nga Editor

NGA PETRIT VASILI.

10 avione, qe vijne nga vende te ndryshme te Europes hyne vetem sot ne Shqiperi nga Rinasi.

Te gjitha shtetet nga vijne jane te prekur fort nga pandemia e coronavirusit.

Nderkohe qe mbyllen kufijte me shtete te ndryshme keta avione vijne akoma nga shtete teper te prekura.

Si monitorohet karantinimi i detyruar i ketyre pasagjereve me risk tepert te lart infektimi?

Po te huajt qe vijne me keto avione kush i kontrollon se ku jane karantinuar dhe a e zbatojne korrekt karantinen?

Rinasi paraqet nje porte hyrje me potencial teper te larte,monitorimi dhe evidentimi ne vazhdimesi eshte detyrim shume i forte qe duhet permbushur pa asnje devijim e nenvleftesim.

Shikojini vete ne foto avionet qe hyjne perdite.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!