Qytetarët në panik nga tërmeti, befason Shahini: Të hënën mësim!

Read Time:43 Second

Pas situatës së krijuar nga tërmeti që tronditi Durrësin e Tiranë dhe 68 persona përfunduan në spital, ka ardhur një reagim nga Ministria e Arsimit e cila lajmëron se ditën e hënë do të zhvillohet mësimi normalisht. Shahini nuk ka folur lidhur me rrezikun nëse plasaritjet mund të përkeqësohen aq sa të kenë pasoja fatale.

Ka disa shkolla me dëmtime të vogla në Tiranë dhe Durrës, të cilat konsistojnë kryesisht në plasaritje të lehta muresh të jashtme dhe që fatmirësisht nuk pengojnë aspak vijimin e procesit të mësimit ditën e hënë. Njëkohësisht, informojmë se ekipet e ministrisë dhe të institucioneve të saj të varësisë janë në monitorim të vazhdueshëm të situatës. Ditën e nesërme do të jenë po në terren në mënyrë që të garantojmë se secila shkollë është e sigurtë për t’u hapur të hënën për vijimin normal të mësimit”, njofton MAS.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Situatë tronditëse”, Basha: Falë Zotit nuk ka jetë të humbura!
Next post ‘E gjithëditura Elisë! Tashmë ke gati skenarin për të bërë filmin e radhës për tërmetin’