Home Aktualitet Plas revolta në Shkodër: Rama t’u paketojë ndihmat e t’ua çoj ke dera….njerëzit po vdesin urie

Plas revolta në Shkodër: Rama t’u paketojë ndihmat e t’ua çoj ke dera….njerëzit po vdesin urie

nga Editor

Këtë të diel, në rrugët e Shkodrës fatmirësisht ka më pak njerëz, ndërkohë që kushtet e motit dhe reshjet e shiut kanë ndikuar që qytetarët të qëndrojnë në shtëpi.

Në rrugë vijojne akoma patrullat e policisë, ku gjithsej janë ndëshkuar mbi 80 persona për thyerje të rregullave.

Por tregtarët dhe qytetarët më shumë shohin si shqetësim varfërinë dhe fuqinë blerëse në këto ditë të vështira.

‘Edi Rama ti thotë atij mbyllu brenda ti paketojë ndihmat dhe t’ua lërë tek dera siç bëhet në gjithë botën. Ka njerëz që po vdesin unit se s’kan ça me hangër. Nuk kemi frikë se nuk jam sëmurë, jam shumë shëndoshë në gjendje klinike.’- thotë një shititës.

‘Pse me pas frikë? Kur të vijnë prej zotit të vijë! Masat janë marrë, po ruhemi! Ça do bëjmë tjetër a rrihet pa blerë pa hëngër. Çmimet normale kaq qenë, e rrit ai në Tiranë jo kjo këtu!’- shprehet një qytetar.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!