Home Aktualitet NJERËZ! Mos ngatëroni Eni Vasilin me Petrit Vasilin!

NJERËZ! Mos ngatëroni Eni Vasilin me Petrit Vasilin!

nga Editor

NGA YYLI DYLGJERI.

NJERËZ!
Mos ngatëroni Eni Vasilin me Petrit Vasilin!

Gazetari Andi Bushati
“….Dy netë më parë, në një situatë tërësisht të papërgjegjshme, emisioni “Open” u kthye në një “Big Brother”, të inskenuar, ku një tip me motor ndalon gazetaren e tyre si rastësisht në bllok, i tregon se si një shok i tij ka telefonuar disa here urgjencën dhe dhjetra herë policinë, dhe s’ka marrë përgjigje. Pastaj gazetarja simbol e papërgjegjësisë publike, merr drejtonin e Urgjencës. Ai merr ambulancën. Pastaj të dy bashkë dhe të tjerët marrin të “sëmurin”, e çojnë në urgjencë.
Në fund del që s’ka asgjë.

Ky spektakël i kushton shumë Shqipërisë. I kushton jo vetëm rritjen e një pritshmërie të papërgjegjshme nga sistemi ynë shëndetësor edhe ashtu i dobët, por mbi të gjitha panikun se këtu nëse sëmuresh, nëse të dhëmb koka apo ke temperaturë, duhet të takosh Eni Vasilin të thërrasë Skënder Bratajn dhe ai të të sjellë ambulancën. Tani nuk duhet t’i bini më numrit 127 por telefonit të Enit, Fevziut, Zhejit, apo ndonjë tjetri që t’ju sjellë ambulancë edhe pse mund t’iu dhembë dhëmballa.

Unë (Y.Dylgjeri)

Njerëz!
Për shëndetin publik kontaktoni më mirë
me doktor Petrit Vasilin se me moderatoren
Eni Vasili!

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!