Home Aktualitet Covidi i Surrelit…

Covidi i Surrelit…

nga Editor

Nga Bledian Koka

Funderrina e ndryme ne Surrel nuk rresht se vikaturi deshtimin e tij qe po na merr ne qafe te gjitheve. Pasi e bere virusin mullar ne Shqiperi, del çdo dite dhe konfirmon se pas 7 vitesh miliarda te hedhura per gjithefare aferash korruptive ne shendetesi, vendi rrezikon te mos kete shtreter per hospitalizuar qytetaret qe potencialisht mund te infektohen. Ky mortje qe bente gallate kur i kerkonim te mbyllte kufijte me Italine, tani po na nxin jeten me masat e tij komuniste dhe me paturpesine e te cmendurit del e thote “i gjithe populli ushtar”. Ne fund te kesaj cmendurie ky njeri meriton nje gjyq popullor te shendoshe dhe nje shkulje me gjithe leckat e tij te felliqura nga pushteti, ose pasojat do ti kemi shume me te renda se kaq…
p.s…Shqiperia sot ka numrin me te larte te te prekurve ne rajon nga Covidi per 1 milion banore, plot 13.3 te infektuar per 1 milion, dhe per kete duhet falenderojme pikerisht mortjen e Surrelit…

Image may contain: 1 person, beard

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!