Tërmeti trondit Ramën, mbledh urgjent qeverinë

Read Time:30 Second

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë qeverinë sapo të mbërrijë sot në Tiranë. Pak më parë ai anuloi agjendën e tij për shkak të tërmetit që u ndje në Tiranë dhe Durrës. Shefi i qeverisë anuloi vizitën që kishte programuar në SHBA, ku do të merrte pjesë në një forum të OKB, Organizata e Kombeve të Bashkuara, pas njoftimit se Shqipëria u godit nga një tërmet 7.5 ballë, më i forti i 30 viteve të fundit.

Mediet raportojnë se kryeministri do të zhvillojë një mbledhje të jashtëzakonshme me të gjithë ministrat e kabinetit rreth orës 00:00.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Çfarë duhet të bëni kur bie tërmet?
Next post Tërmeti, Xhaçka publikon statistikat: 68 persona të lënduar